• Moon Knight

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Coming 2 America

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Come True

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • The Donut King

    ★★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★½

  • Devs

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • His House

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Black Christmas

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★