Sort by

MrCoito has logged 217 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
29
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Young Pope

The Young Pope

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
976-EVIL 2

976-EVIL 2

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
976-EVIL

976-EVIL

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Macbeth

Macbeth

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Identity

Identity

2003
×
Read the review Edit this entry  
24
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Rum Diary

The Rum Diary

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blood Orgy of the She-Devils

Blood Orgy of the She-Devils

1973
×
Read the review Edit this entry  
21
The Black Cat

The Black Cat

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Do You Like Hitchcock?

Do You Like Hitchcock?

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jug Face

Jug Face

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Leprechaun: Back 2 tha Hood

Leprechaun: Back 2 tha Hood

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Willard

Willard

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Payback

Payback

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
44 Inch Chest

44 Inch Chest

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry