• The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Pig

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Host

  • Unhinged

    ★★★★★

  • Coming Out

  • The Half of It

    ★★★

  • The Forest of Love: Deep Cut

    ★★★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★★★

  • The Grudge

  • Happy Old Year

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • In Nomine Patris

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • Mister America

  • Gemini Man

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • AI

    ★★

  • Joker

    ½

  • The Fanatic

  • Salacia

  • Anima

  • Midsommar

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Triple Threat

    ★★★

  • A Walk with Charles Burnett

  • The New ‘On Cinema’ Oscar Special

  • Furie

    ★★★

  • So Pretty

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • Paradise Hills

    ★★★

  • Monos

    ★★★

  • Polar

  • Black Bus Stop

  • Native Son

  • ReMastered: Massacre at the Stadium

    ★★½

  • Two Spirited

  • Bumblebee

  • Cooked: Survival by Zip Code

  • When You're Lost in the Rain

  • Stan & Ollie

  • An Act of Love

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★★½

  • Rendezvous in Chicago

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Widows