Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Metropolis

Metropolis

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Life Without Principle

Life Without Principle

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Longest Nite

The Longest Nite

1998
×
★★★★
Edit this entry  
18
Intentions of Murder

Intentions of Murder

1964
×
★★
Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Next Generation Patlabor: Tokyo War

The Next Generation Patlabor: Tokyo War

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Next Generation: Patlabor

The Next Generation: Patlabor

2014
×
Edit this entry  
14
WXIII: Patlabor The Movie 3

WXIII: Patlabor The Movie 3

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Patlabor 2: The Movie

Patlabor 2: The Movie

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Patlabor: The Movie

Patlabor: The Movie

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
BloodSisters

BloodSisters

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Hand

The Hand

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Destoroyah

Godzilla vs. Destoroyah

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Malice@Doll

Malice@Doll

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG – Individual Eleven

Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG – Individual Eleven

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Godzilla 2000: Millennium

Godzilla 2000: Millennium

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Megiddo: The Omega Code 2

Megiddo: The Omega Code 2

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Young Thugs: Nostalgia

Young Thugs: Nostalgia

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
Young Thugs: Innocent Blood

Young Thugs: Innocent Blood

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Omega Code

The Omega Code

1999
×
★★
Edit this entry  
23
TekWar

TekWar

1994
×
★★★
Edit this entry  
22
Knowing

Knowing

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Sungazer

Sungazer

2020
×
Edit this entry  
10
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Trek: The Next Generation: Unification

Star Trek: The Next Generation: Unification

1991
×
Edit this entry  
08
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
Foxfur

Foxfur

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Last Vampire On Earth

The Last Vampire On Earth

2010
×
Edit this entry  
06
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Left Behind: World at War

Left Behind: World at War

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Left Behind II: Tribulation Force

Left Behind II: Tribulation Force

2002
×
Edit this entry  
01
Left Behind: The Movie

Left Behind: The Movie

2000
×
Edit this entry