Sort by

Matthew has logged 26 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cat People

Cat People

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Slice

Slice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mountain

Mountain

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Sentence

The Sentence

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Shakes the Clown

Shakes the Clown

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Orange County

Orange County

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Next

Next

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry