• Outside the Wire

    ★★★

  • WandaVision

  • Death to 2020

    ★★★★★

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Midnight Sky

  • The Croods: A New Age

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Empty Man

    ★★★★★

  • Soul

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★★★

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★

  • Tenet

    ★½

  • Project Power

    ★★★½

  • The Tax Collector

  • The Tree Bark Romance

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • Peninsula

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • Scoob!

    ★★

  • Capone

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★★½

  • LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Dark and the Wicked

    ½

  • Trolls World Tour

    ★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★½

  • The Way Back

    ★½

  • Bloodshot

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★½

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Possessor

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Turning

    ★½

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • The Grudge

    ★★★★

  • Dolittle

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Midway

    ★★★★½

  • The Outpost

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★★

  • Blood Vessel

    ★½

  • The Addams Family

  • Doom: Annihilation

    ★★½

  • Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn

  • The Mortuary Collection

    ★★★½

  • VFW

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½