Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Raven

The Raven

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw

Saw

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Hercules

Hercules

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Gamer

Gamer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Spirit

The Spirit

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everest

Everest

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Rampage

Rampage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Vanishing

The Vanishing

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knowing

Knowing

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
1917

1917

2019
×
★½
Read the review Edit this entry