MRisnes has logged 303 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Expendables

The Expendables

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Omega Man

The Omega Man

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Adult Beginners

Adult Beginners

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Killer Fish

Killer Fish

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Day Time Ended

The Day Time Ended

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1897
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Monster

The Monster

1903
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
X2

X2

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Logan

Logan

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shocker

Shocker

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry