MRisnes has logged 109 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Taste the Blood of Dracula

Taste the Blood of Dracula

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Brides of Dracula

The Brides of Dracula

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Raven

The Raven

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maniac Cop 3: Badge of Silence

Maniac Cop 3: Badge of Silence

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
We All Scream for Ice Cream

We All Scream for Ice Cream

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spawn

Spawn

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blood on the Moon

Blood on the Moon

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phase IV

Phase IV

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Born of Fire

Born of Fire

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Moon

Bad Moon

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry