Sort by

MrJago has logged 44 entries for films during June 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Masquerade

Masquerade

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mighty Ducks

The Mighty Ducks

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Killer's Romance

Killer's Romance

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Woman on the Beach

Woman on the Beach

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Golden Knight

The Golden Knight

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mr. Holland's Opus

Mr. Holland's Opus

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Twins

Twins

1988
×
★★★
Edit this entry  
21
Killers Five

Killers Five

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Fastest Sword

The Fastest Sword

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Written By

Written By

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Double Xposure

Double Xposure

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
OSS 117: Cairo, Nest of Spies

OSS 117: Cairo, Nest of Spies

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Duel of the Century

The Duel of the Century

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Like You Know It All

Like You Know It All

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Girl

My Girl

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Ho

Dirty Ho

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Man Who Was Superman

A Man Who Was Superman

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Truck

The Truck

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ha Ha Ha

Ha Ha Ha

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
As One

As One

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ming Ming

Ming Ming

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Longest Day

The Longest Day

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Adrift in Tokyo

Adrift in Tokyo

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry