Sort by

MrJago has logged 207 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Push

Push

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
blank 13

blank 13

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Three Wishes for Cinderella

Three Wishes for Cinderella

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I'm Off Then

I'm Off Then

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Scythian Lamb

The Scythian Lamb

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Creswick

Creswick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
What's for Dinner, Mom?

What's for Dinner, Mom?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jia Zhangke, A Guy from Fenyang

Jia Zhangke, A Guy from Fenyang

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
25 km/h

25 km/h

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
09
ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

ReMastered: Tricky Dick & The Man in Black

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Final Cut for Orson: 40 Years in the Making

A Final Cut for Orson: 40 Years in the Making

2018
×
Edit this entry  
04
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wood Job!

Wood Job!

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Carmilla Movie

The Carmilla Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Along with the Gods: The Last 49 Days

Along with the Gods: The Last 49 Days

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry