MrJago has logged 19 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vibrator

Vibrator

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Big River

Big River

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Splinter

Splinter

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Light Shines Only There

The Light Shines Only There

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Destiny: The Tale of Kamakura

Destiny: The Tale of Kamakura

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Miracles of the Namiya General Store

The Miracles of the Namiya General Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry