Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
We Lost Our Human

We Lost Our Human

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fatman

Fatman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tony Manero

Tony Manero

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Revolución

Revolución

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
What Have I Done to Deserve This?

What Have I Done to Deserve This?

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Babe

Babe

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wrinkles

Wrinkles

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Girlfriend's Day

Girlfriend's Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Salir del closet

Salir del closet

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I'm innocent

I'm innocent

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Stop! Or My Mom Will Shoot

Stop! Or My Mom Will Shoot

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Critic

The Critic

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Willaq Pirqa, the Cinema of My Village

Willaq Pirqa, the Cinema of My Village

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shape of Things to Come

The Shape of Things to Come

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry