Sort by

MrJoshineon has logged 115 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shape of Things to Come

The Shape of Things to Come

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moon Heart

Moon Heart

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Carrero

Carrero

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Silent Land

Silent Land

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Heartbeast

Heartbeast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Small, Slow But Steady

Small, Slow But Steady

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A World For Julius

A World For Julius

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Anaïs in Love

Anaïs in Love

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Back to School

Back to School

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Office Invasion

Office Invasion

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Restoration

The Restoration

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
La Banda Presidencial

La Banda Presidencial

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Kids

Kids

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bantamweight

Bantamweight

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cop Out

Cop Out

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Memory

Memory

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dog

Dog

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Good Boss

The Good Boss

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eternity

Eternity

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry