Sort by

Lee has logged 348 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★
Edit this entry  
21
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nostalgia for the Light

Nostalgia for the Light

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Room 237

Room 237

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
16
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devil Inside

The Devil Inside

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Project X

Project X

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Battleship

Battleship

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
John Carter

John Carter

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Iron Sky

Iron Sky

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
This Means War

This Means War

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Sinister

Sinister

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Ted

Ted

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Watch

The Watch

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
TransSiberian

TransSiberian

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Sinister

Sinister

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Inside Job

Inside Job

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Down Terrace

Down Terrace

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry