Sort by

Lee has logged 20 entries for films during April 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Julia's Eyes

Julia's Eyes

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
20 Million Miles to Earth

20 Million Miles to Earth

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Fantastic Fear of Everything

A Fantastic Fear of Everything

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
F

F

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry