• Long Shot

  • Fighting with My Family

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Serenity

    ★½

  • Fyre

    ★★★

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Replicas

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Twisted Pair

    ½

  • The VelociPastor

    ★★

  • Venom

    ★★

  • Between Worlds

    ★★

  • Quincy

  • Her Smell

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Widows

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Carmine Street Guitars

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • The Happytime Murders

  • Mile 22

  • Like Father

  • The Meg

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Ocean's Eight

  • Tag

  • Bipolar Rock 'N Roller

    ★★★½

  • Gotti

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Fahrenheit 451

    ★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Behind the Curve

  • I Feel Pretty

  • The Joke Thief

    ½

  • Rampage

  • Andre the Giant

  • Wild Wild Country

  • Thunder Road

    ★★★½

  • The Hurricane Heist

    ★½

  • Game Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

  • Mandy

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

  • Daddy's Home 2

    ★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Justice League

    ★½

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

    ★★★

  • The Snowman

  • Downsizing

  • Mom and Dad

    ★★★

  • I, Tonya

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Logan Lucky

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

  • Tulip Fever