Michael has logged 42 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Journeyman

Journeyman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
IO

IO

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Weekends

Weekends

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
RBG

RBG

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
All Is True

All Is True

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Fauve

Fauve

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
End Game

End Game

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Close

Close

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry