Sort by
  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Copenhagen Cowboy

    ★★★★½

  • This Place Rules

    ★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

    ★★★

  • The Viewing

    ★★★★½

  • Vienna Waltz

    ★½

  • Le Soldat

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★½

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★½

  • The Lioness

    ★½

  • Walden

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Sisu

    ★★★

  • Blonde

    ★★★½

  • Mad Heidi

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • The Last Days of Humanity

    ★★★

  • Terrifier 2

    ★★★½

  • Rilakkuma's Theme Park Adventure

    ★★★½

  • Matter Out of Place

    ★★★★

  • Fairytale

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★

  • They/Them

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Detective vs. Sleuths

    ★★★★

  • The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

    ★★★★

  • What Is a Woman?

    ★½

  • The Natural History of Destruction

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Enys Men

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Men

  • EO

    ★★★½

  • Attic Windows of the Infinite

    ★★★½

  • Burial

    ★★★★

  • Aphotic Zone

    ★★★★

  • A Short Story

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • My Year of Dicks

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • Unrest

    ★★★★

  • The Novelist’s Film

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • The Newest Olds

    ★★★

  • In the Afternoon Shade

    ★★★

  • Eami

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Magnates and Wizards

    ★★★

  • Wandering

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • New York Ninja

    ★★★★

  • Maniac Driver

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★

  • Il Buco

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Glass Life

    ★★½

  • But Why?

    ★½

  • Tonalli

    ★★★★