Sort by

🍿Dom🍿 has logged 500 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Troll

Troll

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Mortal Kombat Legends: Snow Blind

Mortal Kombat Legends: Snow Blind

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frozen

Frozen

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Rwanda

Hotel Rwanda

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sissy

Sissy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Causeway

Causeway

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry