Sort by
  • Poison

    ★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★

  • The Swan

    ★★★

  • Groot Noses Around

  • Groot's Sweet Treat

  • Are You My Groot?

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Carl's Date

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★

  • The Flash

    ★½

  • Once Upon a Studio

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Murder Mystery 2

    ½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★

  • Die Hart

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★½

  • Past Lives

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Rick and Morty: Summer's Sleepover

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Menu

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • TÁR

    ★★½

  • Me Time

  • Groot's Pursuit

  • Groot Takes a Bath

  • The Little Guy

  • Groot's First Steps

  • Magnum Opus

  • Bullet Train

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Leila's Brothers

    ★★★½

  • Prehistoric Planet

  • Aftersun

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • We Own This City

  • Moon Knight

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

  • Grassland

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Hawkeye