• All Too Well: The Short Film

  • Army of Thieves

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★½

  • Apples

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Five Feet Apart

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Great Battle

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Roma

  • 10 Days Before the Wedding

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Icebergs

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Forever My Girl

  • Tully

    ★★★½

  • The Tale

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Fireworks

    ★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★½