RSS feed for mrog

mrog has rated 216 films released in the 2000s.

  • Children of Men

    ★★★★½

  • The Brothers Grimm

    ★★

  • Dogtooth

    ★★★★

  • Collateral

    ★★★½

  • Oldboy

    ★★★½

  • Zodiac

    ★★★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★½

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★

  • Waiting...

    ★★★

  • The Hot Chick

    ★½

  • Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

  • Scary Movie 3

    ★½

  • Scary Movie

    ★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★½

  • The Bourne Supremacy

    ★★★

  • A.I. Artificial Intelligence

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★