RSS feed for mrog

mrog has rated 133 adventure films.

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Brothers Grimm

    ★★

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★½

  • Monty Python and the Holy Grail

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • A.I. Artificial Intelligence

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • El Topo

    ★★★★

  • Battle Royale

    ★★★

  • Alive

    ★★★½

  • OSS 117: Cairo, Nest of Spies

    ★★★★

  • Fitzcarraldo

    ★★★★

  • Mongol: The Rise of Genghis Khan

    ★★★½

  • Rat Race

    ★★★