• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Dune

  • Cinderella

    ½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Wild Mountain Thyme

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

  • After We Collided

    ½

  • An American Pickle

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Amazon Empire: The Rise and Reign of Jeff Bezos

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

    ½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Joker

  • It Chapter Two

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • After

  • Us

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ½

  • My Teacher, My Obsession

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • Tag

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Hereditary

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Disobedience

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • It

  • Lady Bird

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    ½

  • Blame

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ½

  • Passengers

    ½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Below Her Mouth

    ½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★

  • Suicide Squad

  • Nerve

    ★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★★★★

  • Hush

    ★★★

  • The Paper Store

    ★★★★½

  • First Girl I Loved

  • White Girl

  • Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

    ★★★★

  • Joy

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★★★

  • Paper Towns

    ½

  • Inside Out

    ½

  • Love

    ½