Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Best Friend Is a Vampire

My Best Friend Is a Vampire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
Read the review Edit this entry  
05
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Death Note

Death Note

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Strangers

The Strangers

2008
×
Read the review Edit this entry  
01
The Whole Truth

The Whole Truth

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
29
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Teacher, My Obsession

My Teacher, My Obsession

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
This Means War

This Means War

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Island

The Island

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Itty Bitty Titty Committee

Itty Bitty Titty Committee

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slaughtered Vomit Dolls

Slaughtered Vomit Dolls

2006
×
Read the review Edit this entry  
09
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry