• Venom: Let There Be Carnage

  • Lady and the Tramp

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Stronger

    ★★½

  • American Made

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Southpaw

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • The Babadook

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man

  • The Hunger Games

    ★★½

  • Drive

    ★★★½

  • 127 Hours

    ★★★★

  • Insidious

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★

  • Kick-Ass

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★½

  • Spider-Man 3

    ★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★½

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

    ★★★★

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

    ★★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★

  • Elf

    ★★★½

  • Scooby-Doo

    ★★★½

  • Spider-Man

    ★★★★★

  • The Green Mile

    ★★★★★

  • Toy Story 2

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★

  • Patch Adams

    ★★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★½

  • An American Werewolf in Paris

  • Toy Story

    ★★★★½

  • Se7en

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★