MrsDoubtfire has logged 55 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stronger

Stronger

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★
Read the review Edit this entry