mrsinemax

Filmler üzerine videolar çeken içerik üreticisi. “Lonely Jack” ve “Project: Harrison” kısa filmlerinin senaristi.

Favorite films

Don’t forget to select your favorite films!

Recent activity

All
 • The Lost City

  ★★½

 • On the Count of Three

  ★★★

 • The Unbearable Weight of Massive Talent

  ★★★

 • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  ★★★

Recent reviews

More

Popular reviews

More
 • The Batman

  The Batman

  ★★★★

  Batman tamamiyle kendisine özgü bir atmosfer oluşturan, hikayesini aceleye getirmeden anlatan ve göz büyüleyen imgelerle dolu harika bir film olmuş. Gotham’ın bohem havasını inşa etmekte kritik rol oynayan prodüksiyon dizaynı kusursuzdu. Bruce’un içinde körüklenen karanlığın adeta bir yansıması gibiydi Gotham. Penguin’e hayat veren Colin Farrel’a da alkış tutmak lazım; az görsekte, sınırlı ekran süresinde enfes bir iş ortaya koymuş, hevesle dizisi bekliyorum. Sinematografinin de eline su dökmek biraz güç duruyor, dövüş sahneleri başta olmak üzere her bir sekans muazzam kompozisyonlarla…

 • Dune

  Dune

  ★★★★½

  Dune harika bir romandır. Galaksiler arası imparatorluk yönetiminin nasıl işlediğini, dinin politikayı nasıl yozlaştırdığını kusursuz bir şekilde anlatılır.

  Denis Beyciğimizde ne yapıp edip birinci kitabı ortadan ikiye bölerek ilk yarısından muazzam bir iş çıkarmayı becermiş. Biçim bakımından film, tam anlamıyla görsel şölendi. Prodüksiyon dizaynının Blade Runner: 2049’da olduğu gibi minimal olduğu ve sinematografinin adeta sahneden sahneye sürreal tablolara benzediğini söylesem de, kelimeler yine de kifayetsiz kalır. Mutlaka meraklısının deneyimlemesi lazım.

  Kitabın adapte edilme şeklinden de uzun zamanlı bir Dune okuru…