• Little Women

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

  • Lady Bird

  • Call Me by Your Name

  • To the Bone

  • Bridget Jones's Baby

  • Sing

  • Me Before You

    ★★★★★

  • The Love Witch

  • The Danish Girl

  • Fifty Shades of Grey

    ★★★★★

  • Suite Française

    ★★★★★

  • Love, Rosie

  • What If

    ★★★★★

  • One Direction: This Is Us

    ★★★★★

  • Palo Alto

    ★★★½

  • Instructions Not Included

  • Grown Ups 2

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★★★

  • Pitch Perfect

  • Hotel Transylvania

  • Anna Karenina

    ★★★★★

  • Brave

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★★★

  • The Help

    ★★★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★★

  • Gnomeo & Juliet

    ★★★★★

  • Tangled

  • Easy A

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Grown Ups

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★★★

  • The Princess and the Frog

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • An Education

    ★★★★★

  • Twilight

    ★★★★★

  • The Beautiful Person

  • The Duchess

  • Barbie and the Diamond Castle

    ★★★★★

  • Angus, Thongs and Perfect Snogging

    ★★★★★

  • The Edge of Love

    ★★★★★

  • Bee Movie

  • Juno

    ★★★★★

  • Atonement

    ★★★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • Hairspray

  • Ratatouille

  • The Holiday

    ★★★★★

  • Barbie in The 12 Dancing Princesses

    ★★★★★

  • El cantante

  • Marie Antoinette

    ★★★★★

  • Curious George

    ★★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • Corpse Bride

    ★★★★★

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

  • Closer

  • The Notebook

    ★★★★★

  • White Chicks

  • Mean Girls

  • 13 Going on 30

    ★★★★★

  • Bend It Like Beckham

    ★★★★★

  • The Princess Diaries

    ★★★★★

  • Legally Blonde

  • Bring It On

  • American Beauty

  • The Virgin Suicides

    ★★★★★

  • Cruel Intentions

  • The Wedding Singer