• Her Scents of Pu Er

  • Freedom from Everything

    ★★★★

  • Catwoman vs. the White House

  • The 9th Annual On Cinema Oscar Special

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • This House

    ★★★½

  • My Two Voices

    ★★★½

  • Rewind and Play

    ★★★½

  • The Wendy Kerby Valentine’s Day Special

    ★★★★½

  • The United States of America

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Sea Series 23

    ★★★½

  • The Newest Olds

    ★★★★

  • Blue Island

    ★★★½

  • Riotsville, USA

    ★★★½

  • Tantura

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Kicking the Clouds

    ★★★½

  • The Capacity For Adequate Anger

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Project Space 13

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Skin

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Scenes from a Marriage

    ★★★

  • Benediction

    ★★★½

  • Inner Outer Space

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Polycephaly in D

    ★★★★

  • Il Buco

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • The Balcony Movie

    ★★★

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • In Front of Your Face

    ★★★½

  • France

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Merapi

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The Tsugua Diaries

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Futura

    ★★★

  • Neptune Frost

    ★★★½