Tom has logged 20 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry