• Space Sweepers

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Call

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★½

  • Summerland

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★★

  • Capone

    ★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • Mulan

    ½

  • Bloodshot

    ★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Time to Hunt

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Dark Waters

  • The Good Liar

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Outpost

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

  • Blood Quantum

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

  • The Aeronauts