Sort by

Jack has logged 549 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Until the End of the World

Until the End of the World

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Willard

Willard

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kings of the Road

Kings of the Road

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wrong Move

Wrong Move

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Restoring Time

Restoring Time

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Still Alice

Still Alice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Italy

Little Italy

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pound

Pound

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Someone to Watch Over Me

Someone to Watch Over Me

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
How I Won the War

How I Won the War

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blue Movie

Blue Movie

1969
×
Read the review Edit this entry  
13
The Beatles Anthology

The Beatles Anthology

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Flesh for Frankenstein

Flesh for Frankenstein

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Trauma

Trauma

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Beatles Anthology

The Beatles Anthology

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cold Light of Day

Cold Light of Day

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Beebo Saves Christmas

Beebo Saves Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Let It Be

Let It Be

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beatles Anthology

The Beatles Anthology

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry