Caleb has logged 385 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Grinch

The Grinch

2018
×
★½
Edit this entry  
28
Underwater

Underwater

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Edit this entry  
12
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Square

The Square

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry