Caleb has logged 31 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
Edit this entry  
20
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry