Caleb has logged 39 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Hand

The Hand

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Early Summer

Early Summer

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Two

Two

1965
×
★★★★
Edit this entry  
13
Morocco

Morocco

1930
×
★★★★
Edit this entry  
12
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Day's Pleasure

A Day's Pleasure

1919
×
★★★½
Edit this entry  
05
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry