Sort by

Caleb has logged 43 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
27
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
18
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
18
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read other review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Visions – The Village Bride

Star Wars: Visions – The Village Bride

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Star Wars: Visions – The Twins

Star Wars: Visions – The Twins

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Year of the Everlasting Storm

The Year of the Everlasting Storm

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
07
Star Wars: Visions – Tatooine Rhapsody

Star Wars: Visions – Tatooine Rhapsody

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Star Wars: Visions – The Duel

Star Wars: Visions – The Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read other review Edit this entry  
02
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read other review Edit this entry