• The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • Swan Song

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Night Teeth

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Madres

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • Fever Dream

    ★★★

  • Wolf

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★½

  • Beba

    ★★★

  • Charlotte

    ★★★½

  • You Are Not My Mother

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Mad Women's Ball

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★

  • Quickening

    ★★★½

  • The Forgiven

    ★★

  • Montana Story

    ★★★½

  • Dionne Warwick: Don't Make Me Over

    ★★★

  • The Syed Family Xmas Eve Game Night

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Scarborough

    ★★★★

  • To Kill the Beast

    ★★★

  • As in Heaven

    ★★★★

  • Silent Land

    ★★★½

  • Attica

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Costa Brava, Lebanon

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Julia

    ★★★½

  • Encounter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Yakuza Princess

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½