Sort by

Michael has logged 20 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
One Day in the Life of Noah Piugattuk

One Day in the Life of Noah Piugattuk

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Noctiluca

Noctiluca

1974
×
Edit this entry  
29
Matrix [First Dream]

Matrix [First Dream]

1979
×
Edit this entry  
28
One Way Boogie Woogie/27 Years Later

One Way Boogie Woogie/27 Years Later

2005
×
Read the review Edit this entry  
28
One Way Boogie Woogie

One Way Boogie Woogie

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crime Wave

Crime Wave

1985
×
Read the review Edit this entry  
23
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Days of Cannibalism

Days of Cannibalism

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
DeKooning Passed

DeKooning Passed

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
A Loft Again

A Loft Again

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Room Film With Reflections

Room Film With Reflections

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Oh My Homeland

Oh My Homeland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Images

Images

1972
×
Read the review Edit this entry  
09
Movie That Invites Pausing

Movie That Invites Pausing

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Air Conditioner

Air Conditioner

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inventing the Future

Inventing the Future

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alfred

Alfred

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry