Sort by

Frandi Peralta has logged 319 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Edit this entry  
27
To Build a Fire

To Build a Fire

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
I Can Only Imagine

I Can Only Imagine

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
Edit this entry  
19
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
Spanglish

Spanglish

2004
×
★★★
Edit this entry  
18
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★½
Edit this entry  
15
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Battle of the Year

Battle of the Year

2013
×
Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Shoe Addict's Christmas

A Shoe Addict's Christmas

2018
×
Edit this entry  
29
On the 12th Date of Christmas

On the 12th Date of Christmas

2020
×
Edit this entry  
27
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Justin Bieber: Next Chapter

Justin Bieber: Next Chapter

2020
×
Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Choice

The Choice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
06
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Ballad of Cleopatra

The Ballad of Cleopatra

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Tag

Tag

2018
×
Edit this entry  
28
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry