Sort by

Frandi Peralta has logged 69 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wendy

Wendy

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Maid

Call Me by Your Maid

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fired Up!

Fired Up!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Waterworld

Waterworld

1995
×
Edit this entry  
22
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
Read prior review Edit this entry  
21
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read prior review Edit this entry  
20
Dick

Dick

1999
×
Read prior review Edit this entry  
20
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Blended

Blended

2014
×
Edit this entry  
20
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rock

The Rock

1996
×
Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
Edit this entry  
19
The Science of Sleep

The Science of Sleep

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
Edit this entry  
17
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Wet Hot American Summer: First Day of Camp

Wet Hot American Summer: First Day of Camp

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Education

Bad Education

2019
×
Edit this entry  
15
Miss You Already

Miss You Already

2015
×
Edit this entry  
15
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
Edit this entry  
13
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dick

Dick

1999
×
Read the review Edit this entry  
10
Whip It

Whip It

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
I'm for the Hippopotamus

I'm for the Hippopotamus

1979
×
Edit this entry  
10
Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sinbad: Legend of the Seven Seas

2003
×
Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Edit this entry  
09
Free Solo

Free Solo

2018
×
Edit this entry  
09
The Office Retrospective

The Office Retrospective

2013
×
Edit this entry  
09
Code 8

Code 8

2019
×
Edit this entry  
08
John Wick

John Wick

2014
×
Edit this entry  
08
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
Edit this entry  
08
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
Edit this entry  
08
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
Edit this entry  
07
Going the Distance

Going the Distance

2010
×
Edit this entry