Sort by

Frandi Peralta has logged 43 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barbie in Rock 'N Royals

Barbie in Rock 'N Royals

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Barbie in A Christmas Carol

Barbie in A Christmas Carol

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hans Zimmer: Live in Prague

Hans Zimmer: Live in Prague

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Air Buddies

Air Buddies

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spooky Buddies

Spooky Buddies

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry