Sort by
  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★

  • Bama Rush

    ★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Reality

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Holy Spider

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Gaia

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Land

    ★★½

  • CODA

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Coded Bias

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★