Sort by

Miss T. has logged 125 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Antz

Antz

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paul

Paul

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
After the Wedding

After the Wedding

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Center Stage

Center Stage

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Vow

The Vow

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Firm

The Firm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Road House

Road House

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Little Black Book

Little Black Book

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Flawless

Flawless

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry