Sort by

Miss T. has logged 18 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Croods

The Croods

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spread

Spread

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prime

Prime

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Very Bad Things

Very Bad Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry