Michael has logged 19 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Winchester

Winchester

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ninja: Shadow of a Tear

Ninja: Shadow of a Tear

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stitches

Stitches

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Clown

Clown

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry