• Color Out of Space

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • May I Please Enter

    ★★★★

  • Twisted Pair

    ★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★★

  • Pass Thru

    ★★★

  • This House Has People in It

    ★★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • When Black Birds Fly

    ★★★★★

  • Krampus

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Cemetery of Splendor

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Unedited Footage of a Bear

    ★★★★★

  • Interesting Ball

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Unfriended

    ★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • Kumiko, the Treasure Hunter

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★½

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Short Peace

    ★★★

  • A Field in England

    ★★★½

  • Fateful Findings

    ★★★★

  • Evil Dead

    ★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • Silent Hill: Revelation 3D

    ½

  • Looper

    ★★★½

  • Dredd

    ★★★★★

  • Berberian Sound Studio

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • ParaNorman

    ★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • The Raid

    ★★★★½

  • Beyond the Black Rainbow

    ★★★★★

  • Saw 3D

    ½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★½

  • A Serbian Film

    ½

  • Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

    ★★★★

  • Dirty Pictures

    ★★★★½

  • Exit Through the Gift Shop

    ★★★★

  • Who Killed Captain Alex?

    ★★★★

  • I Am Here....Now

    ★★

  • Saw VI

    ★½

  • Tetsuo: The Bullet Man

    ★½

  • Gamer

    ★★★★

  • Redline

    ★★★★

  • Summer Wars

    ★★★★

  • Enter the Void

    ★★★★

  • Dogtooth

    ★★★★

  • Antichrist

    ★★★½

  • Mother

    ★★★★

  • Crank: High Voltage

    ★½

  • Drag Me to Hell

    ★★★★

  • Yatterman

    ★★★½

  • RiP!: A Remix Manifesto

    ★★★★

  • Saw V

    ★★★

  • Martyrs

    ★★★★

  • Tokyo Gore Police

    ★★★½

  • Speed Racer

    ★★★★★

  • The Machine Girl

    ★★★★

  • The Mist

    ★★★★½