Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Carriers

Carriers

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Piper

The Piper

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Devil

Devil

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Rush

Rush

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kill Me If You Dare

Kill Me If You Dare

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
No Exit

No Exit

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eagle Eye

Eagle Eye

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Athena

Athena

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terim

Terim

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sin City

Sin City

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
You Me Lenin

You Me Lenin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Independence Day

Independence Day

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Life or Something Like It

Life or Something Like It

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry