mtb5 has logged 176 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mater and the Ghostlight

Mater and the Ghostlight

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Transporter 2

Transporter 2

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Blade

Blade

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry